hydrografika_faq - Hydrografika Folia Do Druku

Przejdź do treści

Menu główne:


Instrukcja zadruku folii DP PrintXer ©

1. Oczyść i odtłuść element. Przed rozpoczęciem upewnij się, że element jest suchy i wolny od zanieczyszczeń.

2. Przygotuj element, który planujesz pokryć wzorem. W przypadku tworzyw sztucznych zastosuj podkład poliolefinowy (jest to podkład nadający przyczepność powierzchniom plastikowym, dostępny u każdego sprzedawcy lakierów samochodowych), sprawdzi się każda marka. Jeśli chcesz zastosować na gołym metalu, proponujemy zastosować podkład wytrawiający .Następnie pokryć go uszczelniaczem; a następnie nanieść warstwę bazową. Pozostaw do wyschnięcia na co najmniej trzy godziny, ale nie więcej niż sześć. UPEWNIJ się, że element, na który zamierzasz nanieść wzór może być bezpiecznie zanurzony w wodzie bez jego uszkodzenia!

3. Będziesz potrzebował warstwy bazowej farby. Ponieważ nie mamy pojęcia, jaki wzór będziesz drukował, nie możemy ci podpowiedzieć, jaki kolor powinieneś wybrać. Zwykle najlepiej sprawdza się kolor biały lub będący jednym z kolorów wydruku - ale ostateczna decyzja należy do ciebie ... Pamiętaj jedynie, aby zastosować farbę akrylową dobrej jakości.

4. Wydrukuj wzór na folii DP PrintXer ©. Upewnij się, aby błyszcząca strona znajdowała się na górze. Wzór musi być wydrukowany przy użyciu drukarki atramentowej napełnionej atramentami na bazie pigmentu (zobacz naszą listę zalecanych drukarek). Tusze barwnikowe, rozpuszczalnikowe, na bazie rozpuszczalnika eko oraz tusze lateksowe nie sprawdzą się – to samo dotyczy drukarek laserowych.

5. Na wydrukowany wzór otrzymany z drukarki, należy rozpylić FiXativer©.
Należy całkowicie i równomiernie pokryć płynem obraz; jednak nie namoczyć go...
Świeżo pokryty wzór będzie potrzebował co najmniej 10 minut na wyschnięcie.
FiXativer© - dostępny jest za pośrednictwem naszego e-sklepu .

Przy użyciu folii bez użycia FiXativer-a© (utrwalacza) , nie uzyskamy zadowalających efektów nasycenia kolorów i ostrości wydruku . Folia również po położeniu na wodę ulegnie niekontrolowanemu aktywowaniu , bez użycia aktywatora.


6. Przygotuje wannę do hydrografiki do pracy. Temperatura wody musi wynosić od 28-30 °C. Jeśli woda jest zbyt zimna , folia będzie rozpuszczać się zbyt wolno ... jeśli zbyt ciepła = zbyt szybko .

7. Ostrożnie usuń papierową bazę z folii.

8. Delikatnie połóż folię w wanie do hydrografiki na tafli wody (TUSZEM DO GÓRY) - zrób to powoli i pod kątem, tak, aby nie uwięzić pęcherzyków powietrza pod folią. Folia natychmiast się pomarszczy - ale będzie się powoli rozchodzić. Jeśli zauważysz pęcherzyki powietrza, spróbuj delikatnie je zdmuchną

9. Nie dotykaj unoszącej się folii.

10. Gdy film będzie znajdował się na wodzie - odczekaj 60 do 80 sekund.

11. Następnie spryskaj pływającą folię aktywatorem . Pokryj unoszący się film równomierną warstwą i pozwól aktywatorowi działać przez 3-10 sekund.
Uwaga: gotowy do rozpylania aktywator dostępny jest za pośrednictwem naszego sklepu internetowego .

12. Po rozpyleniu aktywatora – powolnym, ale zdecydowanym ruchem zanurz przedmiot , tak aby pokryła go folia. W trakcie tej czynności przytrzymuj pokrywany przedmiot za część, która nie będzie pokryta drukiem ... Wprowadź przedmiot do wody w przybliżeniu pod kątem 35 do 40 stopni. Gdy cały przedmiot zostanie zanurzony w taki sposób, że zostanie całkowicie pokryty filmem- delikatnie potrząśnij nim poniżej poziomu wody, aby oddzielić film, który nie przylgnął do przedmiotu - tak, aby przypadkowo nie przykleił się do niego, gdy będziesz wyciągać przedmiot z wody. Przez około 20 sekund powoli i delikatnie wstrząsaj elementem zanurzonym w wodzie ...

13. Po wyciągnięciu elementu z wody odłóż go na 30 minut, a następnie opłukuj go pod bieżącą wodą przez kilka minut, aż wszystkie błyszczące pozostałości zostaną spłukane, a element będzie matowy, bez połysku. Nie pocieraj elementu. Wystarczy bieżąca woda.

14. Gdy wszystkie błyszczące pozostałości zostaną usunięte w procesie płukania, odłóż przedmiot na bok i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

15. Po całkowitym wyschnięciu – należy nanieść ostatnią przezroczystą powłokę ochronną. W zależności od rodzaju elementu, nad którym pracujesz, warto rozważyć opcje matowego, półmatowego, lub błyszczącego wykończenia lakierem bezbarwnym. (Przykład: połysk na kamuflażu strzelby do polowania byłby bezużyteczny, kask motocyklowy może, ale nie musi wyglądać dobrze w macie...) W przypadku korzystania w miejscu, które może być narażone na działanie wysokich temperatur, być może potrzebna będzie dodatkowa powłoka





.



.



.



.



.
 
© 2011-2015 Copyright Design Plus
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego